LIBRARY.UA - цифровая библиотека Украины, репозиторий авторского наследия и архив

Зарегистрируйтесь и создавайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Это удобно и бесплатно. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора. Делитесь с миром Вашими работами!

Libmonster ID: UA-10977
Автор(ы) публикации: Валентина ПИСАНСЬКА

поделитесь публикацией с друзьями и коллегами


Уже й Труханів острів упливає із власності громади...

19 квітня у "Голосі України" надрукована кореспонденція "У киян забрали 1,5 км найкращих пляжів Труханового острова. І це ще не все?" - запитувала газета. Нині достеменно відомо: далеко не все!

Коротко нагадаю: на відрізку берега Дніпра - від Пішохідного мосту до вулиці Труханівської - було облаштовано кемпінг для шведських уболівальників. Що викликало запитання: прийнявши в такий спосіб гостей, міська влада позбавила киян пляжу. Хоч і пообіцяла, що "потім" паркан навколо містечка фанів демонтують. А сам пляж лише виграє, стверджували градоначальники: тут наведуть порядок, і городяни сюди приходитимуть, як і раніше.

Та ми писали про те, що містом точаться чутки: кемпінг - лише вдале прикриття, аби можновладці та багатії остаточно прибрали острів до рук, перетворивши його на закриту зону відпочинку для заможних. І не без підстав, бо Труханів уже заставлений віллами, котеджами, будинками - з причалами для човнів, катерів і яхт, усупереч найсуворішим заборонам природоохоронного законодавства.

Нині оприлюднена нова інформація: заступник головного архітектора Києва Андрій Вавриш повідомив, що після від'їзду шведів, острів... реконструюють. Але дерева не зноситимуть, йдеться лише про поліпшення інфраструктури. Він пояснив, у який спосіб: "Найближчим часом на місці шведського містечка спорудять... новий кемпінг - для іноземних туристів! А згодом на острові з'являться атракціони, яхт-клуб, великий концертний зал, спортмайданчики, поля для гольфа, дерев'яні мости-понтони, комфортні ресторани, бази відпочинку, санаторії, чисті міні-пляжі. Ця територія, сказав Вавриш, має стати зручною для відпочинку киян, щоб гроші, вкладені в неї, працювали на них".

І нагадав, що таке "щастя" звалиться городянам завдяки архітектурному конкурсу, проведеному КМДА на розробку концепції використання київських островів, переможцем якого став проект румунських архітекторів "Блакитна лінія". Але чи не найцікавіше, що, з'ясовується, головна мета такого дерибану - зберегти... екосистему Дніпровських островів, у тому числі Труханового!

От уже де цинізму можновладців немає меж! Невже не здогадуються, що екосистема Дніпровських берегів найкраще збережеться тоді, коли їх залишать у спокої і тут нічого взагалі не будуватимуть? Особливо, якщо врахувати, що двічі на рік на них зупиняється мільйонне різноманітне птаство, яке мігрує з півночі на південь восени і повертається звідти весною. Залишиться для них місце на островах з такою інфраструктурою? Крім того, чимало птахів, які тут гніздяться, і рослин занесено в "Червону книгу": екологи ведуть боротьбу за заборону проведення на острові навіть гучних заходів, запусків феєрверків, утім, безуспішну. Хіба ініціатори "реконструкції" і Труханового, й іншого островів - не злочинці в повному сенсі цього слова? І як вони уявляють таке масштабне капітальне будівництво без знесення дерев?

Що за сверблячка у київської влади - забудувати, забудувати, забудувати зелені зони!? Скажімо, кілька років тому цілком серйозно обговорювався проект перетворення Труханового острова на київський "Лас-Вегас", куди із прийняттям закону про легалізацію грального бізнесу мали перенести усі гральні заклади. Згодом чиновники КМДА чомусь передумали, заявивши, що на Трухановому ані казино, ані капітального будівництва загалом, як дач і котеджів не буде (начебто їх не вже є!).

Тепер от знову передумали - буде капітальне будівництво та ще й яке і для кого! Хіба не нахабство: під гаслами турботи про відпочинок киян відверто лобіювати бізнесменів, яким уже немає куди вкладати гроші, і які вирішили влаштувати для себе райський куточок на Трухановому? А чому б ні - вілли вони там уже спорудили, бракує хіба полів для гольфа. Тож і втюхують нам ідею, що це - начебто для киян. Для них, пересічних, також і яхт-клуб спорудять, і міні-пляжі. Бу-га-га, як пишуть на форумах Інтернет-користувачі...

Бог подарував Києву справжнє багатство - зелену корону островів, справжнім діамантом у якій - Труханів. Нинішні батьки міста намагаються перетворити його на ще один кам'яний мішок. Ну хіба не абсурд - їхати на острів, щоб подивитися кіно чи побувати на концерті, побудувати тут нові санаторії чи бази відпочинку? А куди поділися сотні розташованих у зелених зонах навколо Києва, і які належали великим і малим підприємствам? Ще один острів упливає із власності київської громади. Та допоки ж!?

І насамкінець: "слуги" ви наші дорогоцінні, не треба "поліпшувати" Труханів, залиште нам нашу природу! Заберіться звідти зі своїми віллами, котеджами, яхтами. Ми посадимо ще дерева, посіємо траву, ходитимемо по ній босоніж, слухатимемо спів птахів, у тому числі й занесених до "Червоної книги", відпочиватимемо на справжніх, а не на "міні-пляжах". Чи вам, панове нові багатії, цього не збагнути?

Orphus

© library.ua

Постоянный адрес данной публикации:

http://library.ua/m/articles/view/Та-зупинись-нарешті-цинічна-владо

Похожие публикации: LRussia LWorld Y G


Публикатор:

Україна ОнлайнКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: http://library.ua/Libmonster

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

Валентина ПИСАНСЬКА, Та зупинись, нарешті, цинічна владо! // Киев: Библиотека Украины (LIBRARY.UA). Дата обновления: 07.08.2018. URL: http://library.ua/m/articles/view/Та-зупинись-нарешті-цинічна-владо (дата обращения: 22.09.2018).

Автор(ы) публикации - Валентина ПИСАНСЬКА:

Валентина ПИСАНСЬКА → другие работы, поиск: Либмонстр - РоссияЛибмонстр - мирGoogleYandex

Комментарии:Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Свежие статьиLIVE
Публикатор
Україна Онлайн
Kyiv, Украина
59 просмотров рейтинг
07.08.2018 (45 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)

Ключевые слова
Похожие статьи
ИСТФАК ОДЕССКОГО УНИВЕРСИТЕТА
Каталог: История 
Вчера · от Україна Онлайн
ЗАСЕЛЕНИЕ ЮЖНОЙ УКРАИНЫ В СЕРЕДИНЕ XVIII ВЕКА*
Каталог: История 
Вчера · от Україна Онлайн
БОРЬБА КРЫМСКИХ ТАТАР ПРОТИВ ВРАНГЕЛЯ*
Каталог: История 
Вчера · от Україна Онлайн
ОТНОШЕНИЕ К МАРКСУ КИЕВСКОГО СТУДЕНЧЕСТВА В 1884 ГОДУ
Каталог: Политология 
Вчера · от Україна Онлайн
К ВОПРОСУ ОБ ИЗМЕНЕ МАЗЕПЫ
Каталог: История 
Вчера · от Україна Онлайн
ПРОЛЕТАРИАТ ДОНБАССА И РЕАЛИЗАЦИЯ СТАЛИНСКОГО ПЛАНА РАЗГРОМА ДЕНИКИНА
Каталог: История 
Вчера · от Україна Онлайн
ИЗ ИСТОРИИ ОРГАНИЗАЦИИ КОМИТЕТОВ НЕЗАМОЖНЫХ СЕЛЯН УКРАИНЫ
Каталог: Экономика 
Вчера · от Україна Онлайн
НАУЧНАЯ СЕССИЯ ИНСТИТУТА ИСТОРИИ УКРАИНЫ АКАДЕМИИ НАУК УССР, ПОСВЯЩЕННАЯ ИСТОРИИ ЗАПАДНОЙ УКРАИНЫ
Каталог: История 
Вчера · от Україна Онлайн
ИНОСТРАННАЯ ИНТЕРВЕНЦИЯ НА УКРАИНЕ В 1917 - 1919 ГОДАХ
Каталог: История 
Вчера · от Україна Онлайн
Рецензии. История СССР. В. И. ЛЕНИН. СТАТЬИ И РЕЧИ ОБ УКРАИНЕ
Каталог: История 
Вчера · от Україна Онлайн

Та зупинись, нарешті, цинічна владо!
 

Форум техподдержки · Главред
Следите за новинками:

О проекте · Новости · Отзывы · Контакты · Реклама · Помочь Либмонстру

Украинская цифровая библиотека ® Все права защищены.
2014-2017, LIBRARY.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)


LIBMONSTER - INTERNATIONAL LIBRARY NETWORK