LIBRARY.UA - цифровая библиотека Украины, репозиторий авторского наследия и архив

Зарегистрируйтесь и создавайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Это удобно и бесплатно. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора. Делитесь с миром Вашими работами!

Libmonster ID: UA-10976

поделитесь публикацией с друзьями и коллегами


Сьогоднi статистика захворюваностi на туберкульоз в Українi дуже невтiшна. Незважаючи на постiйну увагу до цiєї проблеми засобiв масової iнформацiї, Мiнiстерства охорони здоров'я України, видiлення чималих коштiв на лiкування хворих, проведення профiлактичних оглядiв, рiвень захворюваностi, за даними офiцiйної статистики, зростає. У зв'язку з цим постає правомiрне запитання: а чи правильно розподiляються кошти на лiкування i профiлактику туберкульозу? Вiдповiддю на це запитання стануть такi факти. Вiдомо, що ще з часiв дореволюцiйної Росiї i за часiв Радянського Союзу унiкальним за ефективнiстю курортом, де проводилося лiкування цього страшного захворювання, вважався курорт Сiмеїз (АР Крим). Туди ж з'їжджалися i тi, хто пройшов курс лiкування за мiсцем проживання для подальшої реабiлiтацiї. За своїми природно- клiматичними характеристиками це мiсце не має рiвних. Лiкування хворих лише на базi тубдиспансерiв не дає таких результатiв, як у комплексi з санаторно-курортним лiкуванням.

А що зараз вiдбувається в Сiмеїзi?

1) 3-є вiддiлення вiйськового протитуберкульозного госпiталю передане пiдприємцевi з метою лiкування похилого вiку представникiв кримських татар, репресованих у роки Великої Вiтчизняної вiйни. Однак, усупереч всьому, органiзовано дорогий пансiонат "Едем", вiдпочинок в якому не по кишенi не тiльки для похилого вiку громадян, а й для людей середнього й бiльшого статку.

2) Кiлька рокiв тому селищна рада Сiмеїза видала розпорядження на переобладнання лiтнього кiнотеатру, розташованого в парковiй зонi, пiд дитяче кафе фiрмi "Мер'єм". Однак власник фiрми в цьому мiсцi збудував 4-поверховий готель з басейном "Парк-отель-Сiмеїз", вартiсть проживання в якому 45 у. о. на добу на людину. Цей же власник фiрми "Мер'єм" у нiч з 17 на 18 березня обгородив, розташований поруч єдиний у Сiмеїзi дитячий спортивний майданчик (як припускається, пiд автостоянку для постояльцiв готелю) з метою "прихопити" ще 1,6 га прилеглого парку й територiю пляжу бiля скелi Дiва - колишнiй спальний павiльйон протитуберкульозного санаторiю "Червоний маяк", де замiсть нього зараз функцiонує дискотека "Фрегат". Тепер паркова зона, бiля неiснуючого дитячого кафе, зайнята автотранспортом. Хазяїн готелю i постояльцi роз'їжджають алеями парку, де споконвiку була пiшохiдна зона вiдпочинку. А хазяїн готелю, до того ж, погрозами й нецензурною лайкою розганяє паркових робiтникiв комбiнату благоустрою с. Сiмеїз.

3) Нинi протитуберкульозний санаторiй iм. Баранова закритий. Не мине й кiлькох рокiв, як на мiсцi санаторiю з'явиться елiтний яхт-клуб.

Бюрократiя створила собi безпрограшний варiант - оренда на 50 рокiв з правом викупу. Фактично отримуєш майже безплатно санаторiй i землю навколо й робиш, що хочеш. Кожний розумiє, що фактично об'єкт передається в цiлковиту власнiсть орендаревi довiчно.

4) Протитуберкульозний санаторiй "Блакитна затока" перетворився на дорогий пансiонат.

5) Не працює, як хiрургiчний протитуберкульозний санаторiй, "Примор'я".

6) Пляж протитуберкульозного дитячого санаторiю "Юнiсть" уподобала собi якась адмiнiстрацiя. Називають прiзвища Медв..., Кунi... з АР Крим, витає назва фiрми "Лук...".

Тi, хто привласнюють собi санаторiї i пляжi, не афiшують своїх прiзвищ. Це цiлком таємна iнформацiя. Цiкавих вiдсилають до адмiнiстрацiї селищної ради, а там розводять руками.

На початку лiта 2003 року пляж почала охороняти мiлiцiя. На запит депутатiв селищної ради, керiвник будiвельних робiт на пляжi заявив: "Мiлiцiонери охороняють будiвельний майданчик, щоб хворим дiтям цегла на голову не впала. А тiльки-но ремонтнi роботи завершаться, ми заберемо охорону, i пляж, як i ранiше, буде доступний всiм бажаючим". Але все виявилося iнакше. З'явилися озброєнi солдати, шлагбаум, будка тощо. Так санаторiй, вiдпочиваючi з дiтьми й мiсцевi жителi втратили право користуватися пляжем. Зараз на пляжi нiжаться 2-3 людини, пiд охороною (або вiн стоїть безлюдний), а решта тiсниться на iншому пляжi.

А що таке залишити дiтей, хворих на туберкульоз, без пляжу?

Клiматотерапiя включає в себе не тiльки ялiвцевi iнгаляцiї, а й йодистi, на березi моря, в тому числi й купання в морi, i сон бiля моря. Тепер лiкування не може бути повноцiнним. Ранiше хворi дiти купалися на лiкувальному пляжi, пiд наглядом рятувальникiв, тепер вони ходять купатися на мiський пляж або у скелi на дикий пляж. Зрiс дитячий травматизм.

Нiколи, навiть у царськi часи, в Сiмеїзi не було приватних обгороджених пляжiв. Вони були загальнодоступнi.

7) На житловий фонд санаторiю "Юнiсть" було зроблено атаку. У двох будинках з'явилися люди, якi вiдрекомендувалися представниками мiлiцiї, i заявили: "Приватизацiя ваших квартир не дiйсна, оскiльки вона не затверджена у Києвi".

Складається враження, що єдиний в СНД протитуберкульозний курорт Сiмеїз рвуть на частини, перепрофiлюють у дорогi готелi. Знищують протитуберкульознi санаторiї, пiд виглядом оренди привласнюють санаторнi пляжi.

Час зупинити це свавiлля i повернути пляжi й санаторiї Мiнiстерству охорони здоров'я України.

Ми звертаємося до всiх, особливо до засобiв масової iнформацiї, кому не байдужа доля всесвiтньо вiдомого протитуберкульозного курорту Сiмеїз, допомогти розiбратися в хаосi подiй, назвати iмена людей, якi привласнюють санаторнi пляжi й перепрофiлюють протитуберкульознi санаторiї в пансiонати, казино i яхт-клуби, зупинити свавiлля в Сiмеїзi.

Рада ветеранiв селища Сiмеїз. Клуб ветеранiв працi.

Orphus

© library.ua

Постоянный адрес данной публикации:

http://library.ua/m/articles/view/КРИМСЬКЕ-СВАВIЛЛЯ

Похожие публикации: LRussia LWorld Y G


Публикатор:

Україна ОнлайнКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: http://library.ua/Libmonster

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

КРИМСЬКЕ СВАВIЛЛЯ // Киев: Библиотека Украины (LIBRARY.UA). Дата обновления: 07.08.2018. URL: http://library.ua/m/articles/view/КРИМСЬКЕ-СВАВIЛЛЯ (дата обращения: 21.10.2018).

Комментарии:Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Свежие статьиLIVE
Публикатор
Україна Онлайн
Kyiv, Украина
65 просмотров рейтинг
07.08.2018 (75 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)

Ключевые слова
Похожие статьи
Подборка каверзных вопросов из СМИ с интервью Анатолия Гриценко
Каталог: Политология 
2 часов(а) назад · от Україна Онлайн
Наші вузи виставляються в Пекіні
Каталог: Педагогика 
Вчера · от Україна Онлайн
Інтегровані уроки як один з методів розвитку творчих здібностей учнів початкової школи
Каталог: Педагогика 
4 дней(я) назад · от Україна Онлайн
Капиталистические государства планеты, без всяких частностей, находятся на империалистической стадии, однако в каждой из них финансовый капитал, в зависимости от степени концентрации производства, ведет хозяйство на одном из принципов: свободного рынка, планирования рынка, планирования и управления экономики государством (этап глобализма). Поэтому, каждая страна, соответственно, находится на одной из трех ступенек лестницы социально-экономического развития империализма.
8 дней(я) назад · от Владимир Троян
Мистика противостояния СССР и США в гонке за освоение Космоса — беге к Луне. Mystic of confrontation of the USSR and the United States in the race for the Space exploration. In the run to the Moon
Каталог: Философия 
10 дней(я) назад · от Олег Ермаков
"FOR THE HONOR OF RUSSIA"
Каталог: Военное дело 
19 дней(я) назад · от Україна Онлайн
RELICS Of CRIMEAN FLORA
Каталог: Биология 
19 дней(я) назад · от Україна Онлайн
RUSSIA IN UNESCO WORLD HERITAGE
19 дней(я) назад · от Україна Онлайн
Ян Рафаилович Жиманов. Особенности экономического, политического и социального устройства средневекового Востока Период средневековья на Востоке был обозначен рядом новых, крайне важных для развития всего региона событий. Для большинства восточных средневековых государств и обществ это время ознаменовалось новыми вызовами, которые во многом предопределили судьбу ряда восточных стран
Каталог: История 
20 дней(я) назад · от Ян Жиманов
При определении силы взаимодействия между электронами, находящимися в эфире, реликтовом излучении, необходимо ввести коэффициент, характеризующий диэлектрические свойства этой среды, т.к. эфир обладает многими свойствами, в том числе и диэлектрической проницаемостью, которая определяется коэффициентом .
Каталог: Физика 
21 дней(я) назад · от джан солонар

КРИМСЬКЕ СВАВIЛЛЯ
 

Форум техподдержки · Главред
Следите за новинками:

О проекте · Новости · Отзывы · Контакты · Реклама · Помочь Либмонстру

Украинская цифровая библиотека ® Все права защищены.
2008-2018, LIBRARY.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)


LIBMONSTER - INTERNATIONAL LIBRARY NETWORK