LIBRARY.UA - цифровая библиотека Украины, репозиторий авторского наследия и архив

Зарегистрируйтесь и создавайте свою авторскую коллекцию статей, книг, авторских работ, биографий, фотодокументов, файлов. Это удобно и бесплатно. Нажмите сюда, чтобы зарегистрироваться в качестве автора. Делитесь с миром Вашими работами!

Libmonster ID: UA-10976

поделитесь публикацией с друзьями и коллегами


Сьогоднi статистика захворюваностi на туберкульоз в Українi дуже невтiшна. Незважаючи на постiйну увагу до цiєї проблеми засобiв масової iнформацiї, Мiнiстерства охорони здоров'я України, видiлення чималих коштiв на лiкування хворих, проведення профiлактичних оглядiв, рiвень захворюваностi, за даними офiцiйної статистики, зростає. У зв'язку з цим постає правомiрне запитання: а чи правильно розподiляються кошти на лiкування i профiлактику туберкульозу? Вiдповiддю на це запитання стануть такi факти. Вiдомо, що ще з часiв дореволюцiйної Росiї i за часiв Радянського Союзу унiкальним за ефективнiстю курортом, де проводилося лiкування цього страшного захворювання, вважався курорт Сiмеїз (АР Крим). Туди ж з'їжджалися i тi, хто пройшов курс лiкування за мiсцем проживання для подальшої реабiлiтацiї. За своїми природно- клiматичними характеристиками це мiсце не має рiвних. Лiкування хворих лише на базi тубдиспансерiв не дає таких результатiв, як у комплексi з санаторно-курортним лiкуванням.

А що зараз вiдбувається в Сiмеїзi?

1) 3-є вiддiлення вiйськового протитуберкульозного госпiталю передане пiдприємцевi з метою лiкування похилого вiку представникiв кримських татар, репресованих у роки Великої Вiтчизняної вiйни. Однак, усупереч всьому, органiзовано дорогий пансiонат "Едем", вiдпочинок в якому не по кишенi не тiльки для похилого вiку громадян, а й для людей середнього й бiльшого статку.

2) Кiлька рокiв тому селищна рада Сiмеїза видала розпорядження на переобладнання лiтнього кiнотеатру, розташованого в парковiй зонi, пiд дитяче кафе фiрмi "Мер'єм". Однак власник фiрми в цьому мiсцi збудував 4-поверховий готель з басейном "Парк-отель-Сiмеїз", вартiсть проживання в якому 45 у. о. на добу на людину. Цей же власник фiрми "Мер'єм" у нiч з 17 на 18 березня обгородив, розташований поруч єдиний у Сiмеїзi дитячий спортивний майданчик (як припускається, пiд автостоянку для постояльцiв готелю) з метою "прихопити" ще 1,6 га прилеглого парку й територiю пляжу бiля скелi Дiва - колишнiй спальний павiльйон протитуберкульозного санаторiю "Червоний маяк", де замiсть нього зараз функцiонує дискотека "Фрегат". Тепер паркова зона, бiля неiснуючого дитячого кафе, зайнята автотранспортом. Хазяїн готелю i постояльцi роз'їжджають алеями парку, де споконвiку була пiшохiдна зона вiдпочинку. А хазяїн готелю, до того ж, погрозами й нецензурною лайкою розганяє паркових робiтникiв комбiнату благоустрою с. Сiмеїз.

3) Нинi протитуберкульозний санаторiй iм. Баранова закритий. Не мине й кiлькох рокiв, як на мiсцi санаторiю з'явиться елiтний яхт-клуб.

Бюрократiя створила собi безпрограшний варiант - оренда на 50 рокiв з правом викупу. Фактично отримуєш майже безплатно санаторiй i землю навколо й робиш, що хочеш. Кожний розумiє, що фактично об'єкт передається в цiлковиту власнiсть орендаревi довiчно.

4) Протитуберкульозний санаторiй "Блакитна затока" перетворився на дорогий пансiонат.

5) Не працює, як хiрургiчний протитуберкульозний санаторiй, "Примор'я".

6) Пляж протитуберкульозного дитячого санаторiю "Юнiсть" уподобала собi якась адмiнiстрацiя. Називають прiзвища Медв..., Кунi... з АР Крим, витає назва фiрми "Лук...".

Тi, хто привласнюють собi санаторiї i пляжi, не афiшують своїх прiзвищ. Це цiлком таємна iнформацiя. Цiкавих вiдсилають до адмiнiстрацiї селищної ради, а там розводять руками.

На початку лiта 2003 року пляж почала охороняти мiлiцiя. На запит депутатiв селищної ради, керiвник будiвельних робiт на пляжi заявив: "Мiлiцiонери охороняють будiвельний майданчик, щоб хворим дiтям цегла на голову не впала. А тiльки-но ремонтнi роботи завершаться, ми заберемо охорону, i пляж, як i ранiше, буде доступний всiм бажаючим". Але все виявилося iнакше. З'явилися озброєнi солдати, шлагбаум, будка тощо. Так санаторiй, вiдпочиваючi з дiтьми й мiсцевi жителi втратили право користуватися пляжем. Зараз на пляжi нiжаться 2-3 людини, пiд охороною (або вiн стоїть безлюдний), а решта тiсниться на iншому пляжi.

А що таке залишити дiтей, хворих на туберкульоз, без пляжу?

Клiматотерапiя включає в себе не тiльки ялiвцевi iнгаляцiї, а й йодистi, на березi моря, в тому числi й купання в морi, i сон бiля моря. Тепер лiкування не може бути повноцiнним. Ранiше хворi дiти купалися на лiкувальному пляжi, пiд наглядом рятувальникiв, тепер вони ходять купатися на мiський пляж або у скелi на дикий пляж. Зрiс дитячий травматизм.

Нiколи, навiть у царськi часи, в Сiмеїзi не було приватних обгороджених пляжiв. Вони були загальнодоступнi.

7) На житловий фонд санаторiю "Юнiсть" було зроблено атаку. У двох будинках з'явилися люди, якi вiдрекомендувалися представниками мiлiцiї, i заявили: "Приватизацiя ваших квартир не дiйсна, оскiльки вона не затверджена у Києвi".

Складається враження, що єдиний в СНД протитуберкульозний курорт Сiмеїз рвуть на частини, перепрофiлюють у дорогi готелi. Знищують протитуберкульознi санаторiї, пiд виглядом оренди привласнюють санаторнi пляжi.

Час зупинити це свавiлля i повернути пляжi й санаторiї Мiнiстерству охорони здоров'я України.

Ми звертаємося до всiх, особливо до засобiв масової iнформацiї, кому не байдужа доля всесвiтньо вiдомого протитуберкульозного курорту Сiмеїз, допомогти розiбратися в хаосi подiй, назвати iмена людей, якi привласнюють санаторнi пляжi й перепрофiлюють протитуберкульознi санаторiї в пансiонати, казино i яхт-клуби, зупинити свавiлля в Сiмеїзi.

Рада ветеранiв селища Сiмеїз. Клуб ветеранiв працi.

Orphus

© library.ua

Постоянный адрес данной публикации:

http://library.ua/m/articles/view/КРИМСЬКЕ-СВАВIЛЛЯ

Похожие публикации: LRussia LWorld Y G


Публикатор:

Україна ОнлайнКонтакты и другие материалы (статьи, фото, файлы и пр.)

Официальная страница автора на Либмонстре: http://library.ua/Libmonster

Искать материалы публикатора в системах: Либмонстр (весь мир)GoogleYandex

Постоянная ссылка для научных работ (для цитирования):

КРИМСЬКЕ СВАВIЛЛЯ // Киев: Библиотека Украины (LIBRARY.UA). Дата обновления: 07.08.2018. URL: http://library.ua/m/articles/view/КРИМСЬКЕ-СВАВIЛЛЯ (дата обращения: 21.08.2018).

Комментарии:Рецензии авторов-профессионалов
Сортировка: 
Показывать по: 
 
  • Комментариев пока нет
Свежие статьиLIVE
Публикатор
Україна Онлайн
Kyiv, Украина
30 просмотров рейтинг
07.08.2018 (14 дней(я) назад)
0 подписчиков
Рейтинг
0 голос(а,ов)

Ключевые слова
Похожие статьи
МАГИСТР БИЗНЕС-АДМИНИСТРИРОВАНИЯ: В УКРАИНЕ И ЗА РУБЕЖОМ
Каталог: Педагогика 
5 дней(я) назад · от Україна Онлайн
Глас наш дан нам, людям, глаголить о Боге и славить Его. Трон Его — Луна, Родина бренных. К ней звал песней нас Ободзинский, Стези со’LOVE’й.
Каталог: Философия 
5 дней(я) назад · от Олег Ермаков
Пятая, по счету, пенсионная реформа, в варианте правительства, является антиморальной: не может пенсионная реформа снижать уровень социальной защищенности пенсионеров.
Каталог: Вопросы науки 
7 дней(я) назад · от Владимир Троян
Часть над Целым — Мир в гробу. Part above the Whole — the World in a сasket.
Каталог: Философия 
11 дней(я) назад · от Олег Ермаков
Та зупинись, нарешті, цинічна владо!
Каталог: Политология 
14 дней(я) назад · от Україна Онлайн
Від чого мають упріти фінансові "банщики"
Каталог: Экономика 
14 дней(я) назад · от Україна Онлайн
Наука проти людини
Каталог: Вопросы науки 
14 дней(я) назад · от Україна Онлайн
Олег ЛЯШКО: "Ми піднімемо Україну з колін!"
Каталог: Политология 
14 дней(я) назад · от Україна Онлайн
The toroids located inside the electrons and positrons, we called photons. By the way, scientists from the University of Washington created a high-speed camera capable of photonizing photons. The photograph shows a toroidal model of a photon. http://round-the-world.org/?p=1366 In our opinion, the quanta of an electromagnetic wave are electrons and positrons, which determine the length of an electromagnetic wave. Photons also control the wavelength of the photon itself, or the color emitted by the photon. Thus, a photon is a quantum of a color that is carried by one or another electromagnetic wave.
Каталог: Физика 
17 дней(я) назад · от Геннадий Твердохлебов
Вячеслав Моше Кантор: евреи наблюдают трансформации и сохранение антисемитизма в мире
Каталог: Политология 
20 дней(я) назад · от Україна Онлайн

КРИМСЬКЕ СВАВIЛЛЯ
 

Форум техподдержки · Главред
Следите за новинками:

О проекте · Новости · Отзывы · Контакты · Реклама · Помочь Либмонстру

Украинская цифровая библиотека ® Все права защищены.
2014-2017, LIBRARY.UA - составная часть международной библиотечной сети Либмонстр (открыть карту)


LIBMONSTER - INTERNATIONAL LIBRARY NETWORK